Nejuniverzálnější automobil do města? Elektrický crossover od Kii.

Ať už vítáte příchod elektřinou poháněných automobilů s otevřenou náručí, nebo jste naopak zarytými příznivci aut s benzínovými a naftovými motory, tak jedno se elektrickým autům rozhodně nedá upřít. A to je jejich o poznání vyšší ekologičnost v městském provozu, jemuž mají za úkol ulevit primárně. Avšak od aut do města si řidiči pochopitelně žádají více než “jenom” snížení emisí či hlučnosti, která je častokráte opomíjeným pozitivním efektem elektroaut, jenž ocení zejména lidé žijící v blízkosti frekventovaných silničních tahů. 

Zkrátka i v dnešní době elektrifikace osobních automobilů by měly automobilky stále myslet především na praktičnosti vyráběných vozidel, ta totiž je a navždy bude tím, co je pro řidiče i spolujezdce skutečně nejdůležitějším. A ruku na srdce, mnoho dosud vyrobených elektroaut mělo s praktičností pramálo společného. 

Naštěstí se situace v tomto ohledu zlepšuje, přičemž v čele pokroku stojí automobilka Kia. Jasným důkazem, že elektromobil může být i vysoce praktický a nabízet maximální užitný komfort, je kupříkladu nová KIA Niro, která v sobě mísí skutečně vše, co by řidič mohl od elektromobilu do města požadovat.  

 

Co vše zvládá nová elektrická Kia Niro? 

Kilometry najeté v městském provozu se v naprosté většině případů počítají v desítkách či stovkách kilometrů týdně, málokdo najede více. A dojezd elektrického Nira je uzpůsoben právě těmto potřebám, neboť jeho 64 kWh akumulátory umožňují dojezd až 455 kilometrů, což vystačí klidně i na víkendový výlet mimo město. Bohatě jej tedy stačí dobíjet jednou týdně. Navíc nabíjení je opravdu rychlou záležitostí, 80 % kapacity baterie se dobije za méně než 45 minut! 

Vůbec nejlepší jsou ale na novém crossoveru jeho rozměry. Ty jsou řešeny tak chytře, aby na jednu stranu vůz nabízel dostatek prostoru uvnitř, ale zároveň aby s ním bylo snadné zaparkovat – ve městech bývá parkování noční můrou. Avšak ne s novou Kiou Niro, jež je úžasným kompromisem mezi SUV a sedanem. 

Opomenout nelze ani na tichý a komfortní interiér. Navíc jízda s tímto zbrusu novým crossoverem není žádná nuda. Čtyři režimy jízdy a zrychlení za méně než 8 sekundy jsou více než jasným důkazem, jak zábavné může být cestování s tímto elektromobilem. 

Zdroj obrázku: Kia

 

Hybrid jako vítaný mezistupeň  

Pokud vám plně elektrická auta stále nedávají smysl i přes všechny výše zachycené výhody nové Kii e-Niro, tak i pro vás si tato jihokorejská automobilka přichystala to své. Model Niro je totiž dostupný i s elektrickým hybridním (HEV) a plug-in hybridním (PHEV) pohonem. Již druhá generace vozu Kia Niro je samozřejmě prošpikována technologickými funkcemi a infotainment prvky – od tempomatu řídícího se daty z navigace až po chytrého parkovacího asistenta. Zkrátka jde o vůz plně přizpůsobený potřebám řidičů v městech 21. století.

You may also like...