Objevte svět čisté energie s elektromobily Kia

Ekologie se stává stále důležitější otázkou. Auta s hybridním nebo čistě elektrickým pohonem potkáváme častěji i na našich silnicích.

Nad klasickými spalovacími motory se smráká

Světové automobilky chrlí doslova jako o závod elektrická auta. Ostatně Evropská komise už loni avizovala svůj plán od roku 2035 umožnit prodej jen vozů bez emisí. Prakticky to bude znamenat, že auta na benzínový a dieselový motor dostanou definitivní „stopku“.
Už nyní zájem o elektromobilitu stoupá. Loni se v meziročním srovnání počet elektromobilů zvýšil po celé Evropě. Už v polovině roku 2021 měla dokonce 350 000 elektromobilů víc. Nejúspěšněji se tento segment rozšiřuje zatím hlavně v Německu a ve Francii.
Nejvíc se daří kategorii plug-in hybrid, kde při meziročním srovnání počtu nově registrovaných automobilů došlo ke zvýšení o velmi impozantních 214 %.

Portfolio ekologických automobilů značky Kia

Elektromobily tak mají tímto způsobem otevřenou cestu i na české silnice. Uvědomuje si to i jihokorejský automobilový gigant Kia.
Tato automobilka proto neustále rozšiřuje svoje portfolio elektricky poháněných vozů. Dnes tak nabídka čítá vozy typu hybrid, plug-in hybrid, mild hybrid nebo elektrické automobily. Mezi ekologické vozy Kia v současné době patří následující modely:

  • e-Soul
  • Ceed Sportswagon PHEV
  • XCeed PHEV
  • Sorento HEV
  • Sportage MHEV
  • XCeed
  • Rio MHEV
  • Stonic MHEV

Kia má díky takto koncipovanému portfoliu aktuálně v nabídce všechny varianty moderních pohonů pro čistou mobilitu.

Jaké jsou základní výhody elektrických aut

K rozšíření elektromobilů pomohlo významně především to, že cenově jsou tyto vozy dnes již při obdobné výbavě prakticky srovnatelné s vozidly s konvenčním pohonem.
Zásadní výhodou je tedy především ekologický provoz. Elektrické automobily jsou velmi tiché. Stejně tak dochází k významné úspoře nákladů na provoz takovéto typu vozidla. A to i díky velmi dobré spotřebě paliva. Navzdory tomu si tyto vozy zachovávají vysoký výkon.
Zároveň je nutné do provozních výdajů započítat i méně komplikovaný servis. Dáno je to tím, že elektromobil je oproti motoru spalovacímu konstrukčně daleko jednodušší. Celkové náklady se tak pohybují v rozmezí přibližně od 5 000 EUR do 20 000 EUR na vozidlo.
Průměrný dojezd se podle modelu pohybuje v rozpětí 160 až 240 km. Některé modely však vydrží až 480 km na jedno nabití. Dávno tedy neplatí, že dojezd je nejslabší stránkou každého elektromobilu, která brání jeho rozšíření.
Dalším specifickým parametrem je dobíjení těchto vozidel. Nabíjet je auto možné doma, případně prostřednictvím sítě veřejných nabíjecích stanic. Právě ta se stále intenzivněji rozšiřuje. V Evropě vznikají dobíjecí stanice primárně na místech, jako jsou nákupní centra, parkoviště, pracovní místa a dálniční čerpací stanice.

Poznejte výhody světa Kia

Tyto vozy v sobě tak spojují výhody moderních automobilů společně s tradičními hodnotami značky Kia.
Nabídnou tedy všestrannost, prostornost, propracovaný design i moderní technologie. Do nich patří nejen akcent na konektivitu, ale zároveň i maximální důraz na bezpečnost. Komfort, prostor, technické inovace a bezpečnostní standardy elektromobilů zároveň odpovídají v plné míře vozům s konvenčním spalovacím motorem.
K tradičním atributům značky Kia patří zejména sedmiletá záruka na všechny součásti automobilu. A pozor, tento deklarovaný důkaz kvality Kia se vztahuje pochopitelně i pro lithium-iont polymerové akumulátory. Záruka je zároveň koncipována tak, že může být dimenzována i na 150 000 kilometrů, dle toho co nastane dříve, a to od data prvního uvedení do provozu.
Značka Kia zároveň má k dispozici širokou síť autorizovaných prodejců, v jejímž rámci se můžete naživo seznámit se všemi typy vozidel a vyzkoušet jednoznačně i zkušební jízdu.

You may also like...