Právě testujeme: Mercedes C 220 d kupé

P1140467Německá kompaktní kupé jsou věcí, pro kterou mám osobně tak trochu slabost. Dvoudveřové vozy mimořádně elegantních tvarů kombinují svět sportovnosti a pohodlného cestování a pokud mají navíc dveře s bezrámovými okny, stávají se (alespoň pro mě) vysloveně úchvatnými. Jeden nový přírůstek v této oblasti zrovna teď testuji a jde to nadmíru dobře.

S krásným modrým Céčkem v jeho nejelegantnějším provedení však přichází i jedno drobné dilema, a sice motor pod kapotou. Já bych si zde uměl dokonale představit šestiválec středního objemu spalující benzín, ovšem místo toho se mi dostává čtyřválcového naftového agregátu o objemu 2.2 litru a výkonu 170 koní.

Prvotní obavy z toho, zda bude čtyřválcový nafťák pod kapotou prémiového kupé dostatečně důstojný, se ale brzy rozplynuly. Motor je příkladně kultivovaný a navíc patří k těm agregátům, které se mohou pyšnit tím, že „jedou a nežerou“. Díky devítirychlostní automatické převodovce (upřímně si stejně myslím, že by sedm rychlostí bohatě stačilo) zrychluje vůz z nuly na sto za pěkných 7.5 sekundy a problém mu nedělá ani svižnější předjíždění. A když navíc vezmete v potaz, že motor v průměru spotřebovává jen velmi lehce přes šest litrů na sto kilometrů, začíná to celé dávat smysl.

Po výkonnějším benzínové jednotce si tak postesknete jedině tehdy, kdy se budete chtít pořádně povozit. Výborně vyvážený a naladěný podvozek má totiž perfektní potenciál, kterému poněkud nezábavný motor s plochou křivkou točivého momentu tak trochu nestačí.

You may also like...