Právě testujeme: Subaru Forester 2.0 XT

P1150007Nejsilnější lesník z rodiny dostal v rámci faceliftu celou řadu hlavně designových novinek. Jeho interiér je zase o kousek hezčí, komfortnější a nově v luxusně působící, hnědé kůži. Jeho příď disponuje velkou, rozzlobenou tlamou a jeho útroby novými technologiemi. Pohonné ústrojí však zůstává stejné a tedy značně neotřelé.

Pod kapotou se ukrývá dvoulitrový čtyřválcový boxer, jehož výkon činí nadmíru důstojných 240 koní a točivý moment 350 Nm. Až dosud je vše docela standardní, nicméně jak již mnozí vědí, Subaru už delší dobu používá jako automatické převodovky výhradně bezestupňová ústrojí Lineartronic s plynule proměnným převodem. Může tato kombinace u sportovně laděného Forestera fungovat?

Samozřejmě že ano a dokonce velmi dobře. Motor si s převodovkou totiž perfektně rozumí a zrychlení, které umí Foresteru udělit, je opravdu hodně solidní. Vůz se pohybuje agilně a sotva dojde na významnější sešlápnutí plynu, začne převodovka sekat předvolené virtuální rychlosti, čímž dojem z akcelerace ještě vylepší.

Za netradičním, přesto však výborně funkčním ústrojím, nijak nezaostává ani schopný podvozek. Forester jde hbitě za řízením, do zatáček se naklání jen v rozumné míře a celkově působí hravým a na SUV velmi čitelným dojmem. O nedotáčivost se netřeba příliš obávat, neboť jen co se objeví první náznaky ztráty přilnavost, zakročí pohon všech kol a záď vtlačí vůz do zatáčky.

You may also like...