Právě testujeme: Volkswagen Amarok 3.0 TDI

P1180293Volkswagen Amarok se nikdy neřadil mezi klasické pick-upy, obývající evropský trh. Německý pořízek se totiž vždy etabloval spíše do role luxusnějšího pick-upu, který sice umí zabrat za těžkou práci, ale zároveň bude věrně sloužit coby pohodlný společník na každý den. Od letoška navíc s větším motorem.

Když Volkswagen v minulém roce oznámil, že se pod kapotou Amaroku objeví nový naftový třílitrový šestiválec, nahrazující stávající čtyřválec, byli jsme příjemně překvapeni. Přece jenom aby se motory zvětšovaly, to se dneska nevidí každý den. Jenže onen jeden litr a dva válce navíc, staví Amaroka na vrchol toho, jak může působit a jezdit evropský pick-up s klasickým žebřinovým rámem.

Už první usednutí a nastartování musí každého přesvědčit o tom, že Amarok není žádný pracovní stroj. Pohodlná sedadla s bočním vedením jako by se zde ocitla ze sportovně laděného sedanu, šestiválec pod kapotou kultivovaně přede a hlavně umí velké a hmotné auto rozpohybovat s dynamikou, které nebude na světlech stačit většina osobáků. Holt 224 koní a 550 Nm se zde projevuje v nejlepším světle, stejně jako špičkově řadící osmistupňová převodovka.

You may also like...