Právě testujeme: Citroen DS3 Racing

P1100908Když se před několika lety objevila poprvé na trhu DS3, Citroen se netajil tím, že se touto cestou chystá konkurovat ikonickému Mini Cooperu. A protože Mini má svůj John Cooper Works, musela i malá DS3 přijít s nějakou ostrou verzí. No a tak je tady DS3 Racing. Stejně jako JCW, má i tento kousek nepřehlédnutelný vzhled a výkon, přesahující magickou hranici 200 koní.

A když už jsme u toho vzhledu, tak ten je opravdu nepřehlédnutelný. Běžně se tomuto termínu snažím v souvislosti s auty vyvarovat, ale tady to jinak nejde – DS3 Racing je totiž vulgární. Bílou karoserii lemují doplňky s karbonovým vzhledem, černé a rudé doplňky a hlavně (!) obrovská spousta polepů. Některé dávají smysl, některé už příliš ne, ale nepřehlédne je skutečně nikdo. A to je to, o co tady kráčí. DS3 je prostě extravagantní a chce se svému okolí předvádět za každou cenu.

Jenže u optického předvádění to nekončí. Oproti standardní DS3 je totiž verze Racing nejen výkonnější, ale má i širší a tužší podvozek, jiný výfuk a další prvky. A to všechno z ní dělá vcelku slušnou „kapesní raketu“ nejen ve městě, ale i na okreskách a dálnici. Jakmile se šestnáctistovka pod kapotou díky dvoustupňovému přeplňování podruhé a pořádně nadechne, umí DS3 vypálit dopředu s vervou až obdivuhodnou.

You may also like...