Právě testujeme: Mercedes-Benz GLE 350d

P1130556Dříve se sice druhé největší SUV od Mercedesu jmenovalo ML, ale s faceliftem se jeho název změnil na trojici písmen GLE. Za zdánlivě nelogickým přejmenováním se ukrývá promyšlený systém. GL znamená příslušnost k rodu SUV, písmeno E na konci zase velikost odpovídající třídě E.

Pokud vám horká novinka GLE Coupe, stojící na stejné platformě, přijde poněkud přehnaná, co se vzhledu týče, klasické GLE vám dozajista spraví náladu. Mohutné stavbě vládnou klasické, nijak nevyumělkované tvary a vůz působí nanejvýš důstojným dojmem. Dokonce natolik důstojným, že ani dvacetipalcová kola nevypadají v rozměrných podbězích nijak velká.

Vzhledem k motorizaci 350d, ukrývá se pod kapotou naftový vidlicový šestiválec o objemu tří litrů, disponující důstojným výkonem 255 koní a točivým momentem 620 Nm. Už po první stovce kilometrů mohu s klidným srdcem říct, že v kombinaci s devítistupňovou automatickou převodovkou, jedná se o motorizaci do GLE zcela ideální. Motor mohutně táhne už z nízkých otáček a dynamicky zrychluje, ovšem nepůsobí nijak dramatickým či přehnaně akčním dojmem. Jízdní komfort značně podporuje i vzduchový podvozek, který zůstává za většiny okolností naprosto pohodlný a plavný.

You may also like...