Právě testujeme: Citroen DS3 Cabrio

P1090555Ze všech vozů, které aktuálně nesou prémiovou značku pojmenovanou po legendárním Citroenu DS, vycházela nejmenší DS3 vždy jako nejlepší volba. Malý sportovně laděný hatchback má osobitost, styl, výborný benzínový turbomotor a je s ním spousta srandy. Vlastně je to tak fajn auto, že by se vám až zachtělo uříznout mu střechu, aby té radosti a stylovosti bylo ještě víc.

A Citroen tuto touhu vyslyšel a z DS3 skutečně udělal kabriolet. Tedy, ne zcela plnohodnotný, neb rámy dveří zůstaly na svém místě, ale celý střešní panel mezi nimi jde odsunout dozadu a z výhledu se vám poskládá dokonce i zadní okno. Společně s benzínovou šestnáctistovkou, která je po faceliftu naladěná na 165 koní, a která umí pocity z nebe nad hlavou doplnit ještě o hutný zvukový projev, jedná se o svižné a příjemné svezení.

Dobrý dojem zanechává i rozumně naladěný podvozek, který z vás nevytřese duši a zároveň malou karoserii podrží v zatáčkách i bez většího houpání. Teprve při přejezdu nerovností dostaví se nutné zlo v podobě zvýšené hlučnosti, která je daní za absenci konstrukci zpevňující střechy. To je však společně s kufrem, do kterého je vysloveně vtipný přístup, jen malá piha na kráse roztomilého kabrioletu, který poskytne mnoho zážitků.

You may also like...