Právě testujeme: Renault Espace

P1120165Renault se nám s novou generací svého prapůvodního MPV snaží ukázat, že multifunkční rodinné vozy nemusí být zdaleka jen nehezké krabice, který svým obřím, přesto však strohým vnitřním prostorem neumí posádku nijak zaujmout. Francouzská značka totiž Espace pro rok 2015 příkladně nazdobila, přidala styl i trochu toho pozlátka.

Mohutný klínovitý tvar sice není sám o sobě nikterak překrásnou stavbou, přesto mu však v aktuálním provedení nelze upřít velkou dávku elegance. Nechybí mnoho chromovaných detailů, elegantní linie bočních oken, ani velká, devatenáctipalcová kola. Do jejich podběhů se však stále vejdou pneumatiky s rozumně vysokým profilem, napomáhájící jízdnímu komfortu.

Přehlídka francouzského luxusu pokračuje i v interiéru. Vzhledem k vrcholné výbavě Initiale Paris je zde vše čalouněno hnědou kůží Nappa, zdobeno prošíváním a také podsvícené náladovým osvětlením. Vskutku hezkým prvkem je široký středový panel, táhnoucí se jako most mezi řidičem a spolujezdcem. Na jeho vrcholu se potom vyjímá na výšku postavený displej infotainmentu.

Pod kapotou mi dělá společnost přeplňovaná šestnáctistovka (větší motor beztak ani nedostanete) spalující benzín. Solidních 200 koní výkonu je přenášeno na přední kola skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Specialitou je systém řízení všech čtyř kol 4Control, který automaticky znamená i přítomnost adaptivního zavěšení, nastavitelného ve třech stupních.

You may also like...