Právě testujeme: Subaru Outback 2.0D EyeSight

P1090795Za svou existenci už ušel Outback dlouhou cestu, projel spoustou bahna a přebrodil kdejakou říčku. V páté generaci se však jedná o značný posun kupředu a to ve všech myslitelných oblastech. Zlepšila se kvalita vnitřního prostoru, nastavení podvozku, přibyla nová navigace a také zástup asistenčních systémů EyeSight. Outback je zkrátka vyladěnější, než kdy předtím.

Mnou testovaný kus zatím z mého okolí zaujal bez výjimky každého. Navenek už Outback nepůsobí zdaleka tak japonsky jako čtvrtá generace a zásadní změny k lepšímu se odehrály i uvnitř. Zejména béžová kůže kombinovaná s černou palubní deskou vypadá prostě výborně. Prostornost a praktičnost zůstala nicméně beze změn, takže se dovnitř stále posadí pětice dospěláků a dost místa nabídne i kufr.

Kombinace dvoulitrového plochého dieselu spojeného s bezestupňovou převodovkou Lineartronic zas a znovu potvrzuje tvrzení, že Subaru umí tento druh ústrojí vyladit takřka k dokonalosti. Ať už po městě nebo mimo něj, volí převodovka vždy ten správný jízdní režim, případně je zde možnost vzít věci do vlastních rukou skrze pádla pod volantem.

Ale i přes všechno pohodlí a komfortně založené pohonné ústrojí, zůstává Outback stále příjemně mechanickým autem, jehož zpětnou vazbu by mu mohl nejeden konkurenční vůz závidět. Od nepřeposilovaného řízení, až po citlivě nastavený podvozek, řídí se Outback výborně a to jak při běžném popojíždění, tak i v lehkém terénu nebo během rychlejší jízdy na okreskách.

You may also like...